Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası

Son güncelleme: 03.10.2020

*surdurulebilirlik.com.tr ile surdurulebilirlik.com.tr alan adı altında hizmet veren Sürdürülebilirlik Akademisi, Sürdürülebilirlik Akademisi Network ve diğer ürünleri (birlikte kısaca “Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları”) kullanımınız, ziyaretiniz ve Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları’na üyeliğiniz Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası’ndaki koşullara tabiidir.

Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları’nı kullanarak, ziyaret ederek ve Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları’na üye olarak Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası’nı kabul etmiş sayılmaktasınız.

Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları’nı kullanmak ve Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları’nı ziyaret etmek için üye olmanız zorunlu değildir. Ancak Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları’nın sunacağı bazı özel içerik, ürün ve hizmetlerden yararlanmak için Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları’na üye olmanız gerekmektedir.

Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları’na üye olmak için ilgili uygulama sayfasında “Üye Ol” bağlantısına tıklanarak ad, soyad, eposta adresi, şifre ve talep edilecek diğer bilgileri girmeniz ve sisteme kayıt olmanız yeterli olacaktır.

Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları üyeliğinden istediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. Üyelikten ayrıldıktan sonra üyelik hesabınızı yeniden aktif hale getiremezsiniz.

Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları’nın herhangi bir sebep göstermeksizin üyeliğinize son verme, üyeliğinizi süreli veya süresiz olarak askıya alma, üyelik hesabınızdaki bilgileri silme yetkisi olduğunu kabul etmiş sayılmaktasınız.

Üyelik hesabınızda kayıtlı bilgilerin ve hesap şifrenizin güvenliği tamamiyle sizin sorumluluğunuzdadır. Hesap şifrenizin üçüncü kişiler tarafından ele geçirilmesi ve üçüncü kişiler tarafından hukuka aykırı içerik sağlanması ve her türlü kötü niyetli kullanım sizin sorumluluğunuzdadır.

Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları içerisinde ücretli erişim gerektiren etkinlik ve içerik bulunabilir. Bu içerik için yapılan ödeme işlemi sırasında Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları İyzico ödeme altyapısını kullanmaktadır ve sunucularında asla hiçbir ödeme bilgisini barındırmamaktadır. Her ödeme işlemi için fatura bilgileri talep edilmekte ve bu fatura bilgileri yasal gerekli süre boyunca saklanmaktadır. Burada verilen fatura bilgileri üye tarafından girilmekte olup fatura bilgilerindeki herhangi bilgi yanlışlığından ve/veya eksikliğinden kullanıcı sorumludur. Sürdürülebilirlik Akademisi, faturalar otomatik olarak kesildiği için düzeltme yapmama hakkını saklı tutar. Üye olarak bu koşulu kabul etmiş sayılırsınız.

Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları’nı ziyaret ederken ve kullanırken Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası’na, tarafımızdan yayınlanan ve yayınlanacak olan diğer her türlü kullanım koşulu ve politika ile Türkiye Cumhuriyeti mevzuatına uygun davranmalı, diğer kullanıcı ve üyelerin Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları’nı kullanmasını engelleyecek ya da zorlaştıracak veya veritabanları ya da sunucuları bozacak veya işlemez hale getirecek eylemlerde bulunulmamalıdır.

Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası’na aykırı hareket etmeniz, Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları’nı kullanırken ya da Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları’na üye olurken verdiğiniz bilgilerin hatalı veya gerçeğe aykırı olması, Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları’nı kötü niyetli şekilde kullanmanız veya Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları’nın gerekli görmesi halinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları’nı kullanmanızı engellenebilir veya üyeliğiniz sona erebilir. Bu eylemler karşısında hukuki yollara başvurulması hakkını Sürdürülebilirlik Akademisi saklı tutar.

Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları’nda yer alan fotoğraf, kod, program, işleyiş, tasarım, logo, resim, yazı dahil olmak üzere tüm içerikler ile Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları, Sustainable Brands Turkey, Sürdürülebilir Gıda Zirvesi, Sürdürülebilir İş Ödülleri ve diğer tüm Sürdürülebilirlik Akademisi markaları ve surdurulebilirlik.com.tr alan adı, alt alan adları ve diğer tüm sayfalara ilişkin tüm fikri ve sınai mülkiyet hakları SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK AKADEMİSİ DANIŞMANLIK VE EĞİTİM LTD. ŞTİ. (“Sürdürülebilirlik Akademisi”, “akademi”) ‘ne aittir veya Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bunların kullanımına ilişkin olarak hak sahiplerinden kanunlara uygun şekilde lisans alınmıştır. Bu nedenle; söz konusu içerikler Sürdürülebilirlik Akademisi’nden yazılı izin alınmaksızın hiçbir surette kullanılamaz, yayınlanamaz, işlenemez, çoğaltılamaz, yayılamaz, temsil suretiyle faydalanılamaz, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletilemez. Aksi halde; tüm hukuki ve cezai işlemleri başlatma ve taleplerde bulunma haklarını Sürdürülebilirlik Akademisi saklı tutar.

Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları üzerinde ve/veya Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları üzerinden katılım kaydı alınıp farklı platformlarda yayınlanan canlı veya önceden kayıtlı etkinlikler olabilir. Bu etkinlikliklerin canlı olması veya önceden kayıt alınması durumlarında, etkinlik sırasında ses ve görüntü kaydı alınabilir. Bu etkinliklerde konuşmacı veya katılımcı olarak bulunmanız durumunda tarafınıza ait görüntü ve ses kaydı da otomatik olarak alınmış olur. Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamalar'nı kullanarak, ziyaret ederek veya üye olarak bu kayıtların tutulmasına, saklanmasına ve tanıtım amaçlı kullanılmasına izin vermiş sayılmaktasınız.

Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları üzerindeki ve/veya Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları üzerinden katılım kaydı alınıp farklı platformlarda yayınlanan canlı veya önceden kayıtlı etkinliklerde soru-cevap ve sohbet özelliği bulunabilir. Bu özelliklerin aktif olduğu etkinlikler sırasında isim soyisim bilgileriniz tüm katılımcılar tarafından görüntülenebilir. Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamalar'nı kullanarak, ziyaret ederek veya üye olarak bu bilgilerin etkinlik sırasında gösterilmesine ve paylaşılmasına izin vermiş sayılmaktasınız.

Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları’nın virüs ve sair zararlı içerik barındırmaması için azami gayret sarf etmekle birlikte teknik sorunlar yaşamanız veya diğer nedenlerle cihazlarınıza virüs geçmesi veya herhangi bir zarara uğramanız halinde, cihazlarınız veya programlarınızın hasar görmesinden ve uğrayacağınız diğer zararlardan dolayı Sürdürülebilirlik Akademisi’nin sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu zararlara uğramamak için gerekli önlemleri almanızı önerilmektedir.

Sebebinin ne olduğuna bakılmaksızın yaşanabilecek herhangi bir veri kaybı durumunda, Sürdürülebilirlik Akademisi’nin sorumluluğu bulunmamaktadır. Kaybolan verilerin yeniden girilmesi kullanıcının sorumluluğudur. Bu sebeple; verilerinizi korumak üzere kendi önlemlerinizi almanız önerilmektedir.

Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları’nı, Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları’ndaki ürün ve hizmetlerin yapısını Sürdürülebilirlik Akademisi kullanıcılara önceden bildirmeksizin dilediği zaman değiştirebilir, geçici veya kalıcı olarak sonlandırabilir.

Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları’nda yer alan içerik, hizmet, imkan ve diğer unsurların yayınının devamlılık arz etmesine önem gösterilmektedir. Ancak yayının ve/veya Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları üzerinden sunulan hizmetlerin kesintisiz olacağına dair garanti verilmemektedir.

Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları’ndaki yenilikler ve diğer konulardaki reklam ile duyurulardan haberdar olmak isteyen kullanıcılar Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları’na üye girişi yaparak “Profilim” bölümünden e-posta bültenlerine seçimlerini yapabilirler.

Verilerinizin saklanması konusunda azami özen gösterilmektedir. Ancak verilerinizin saklandığı sisteme izinsiz girilmesi, sistemin işleyişinin bozulması veya değiştirilmesi suretiyle bilgilerinizin elde edilmesi, değiştirilmesi veya silinmesi halinde Sürdürülebilirlik Akademisi herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları’na, Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları’nda yer alan reklamlara veya tanıtım yazılarına üçüncü kişilere ait internet sitelerine ilişkin bilgi ve linkler dahil edilebilir. Bu linklere tıklayarak diğer internet sitelerine girmeniz halinde, söz konusu internet siteleri ya da bu internet sitelerinin uygulamaları Sürdürülebilirlik Akademisi kontrölü altında olmadığından bunlar için bu Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası geçerli olmayacaktır. Bu nedenle; link verilen internet siteleri ve uygulamaları ziyaret etmeniz halinde bunların kullanım şartları ve gizlilik politikalarının da gözden geçirilmesi önerilmektedir.

Size daha iyi ve daha kişiselleştirilmiş bir hizmet sunabilmek için Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları’nda bulunduğunuz süre boyunca cihazlarınıza çerezler, site kullanım verilerini analiz etme amaçlı javascript kodları veya benzer iz sürme verileri yerleştirilebilir. Ancak bunlar basit metin dosyalarından ibaret olup; kimlik ve başkaca özel bilgi içermez.

Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları’nı kullanırken doğrudan paylaştığınız eposta adresi, ad ve soyad, şirket bilgisi ve benzeri tüm verileri topluyor ve ürünlerle hizmetleri sunabilmek için gereken süreyle saklıyoruz. Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları’nı kullanırken otomatik olarak IP adresiniz, ziyaret ettiğiniz sayfalar ve benzeri log bilgileri ve benzeri veriler anonim olarak saklanmaktadır. Otomatik olarak toplanan verilerden IP adresiniz kanuni süre, diğerleri ise hizmetler için gerektiği süre boyunca saklanmaktadır.

Veri sorumlusu olarak kişisel verileriniz, Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası’nın ifasını sağlamak, size daha iyi ve kişiselleştirilmiş bir hizmet sunmak, 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun, 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (kısaca “KVKK” olarak anılacaktır.) başta olmak üzere diğer ilgili mevzuat hükümlerinden doğan yükümlülüklerin yerine getirilmesi amacıyla işlenmektedir.

iletisim [at] surdurulebilirlik.com.tr adresine e-posta göndererek kişisel verilerinizle ilgili;a) Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,b) Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,c) Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,ç) Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,d) Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,e) KVKK’nın 7. maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,f) (d) ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,g) İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,ğ) Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme,haklarına sahipsiniz.

Yürürlükte olan mevzuat çerçevesinde yetkili makamlardan usulüne uygun talep gelmesi halinde kişisel bilgilerinizin bu makamlarla paylaşılması Sürdürülebilirlik Akademisi yükümlülüğündedir.

Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası’ndan kaynaklanacak uyuşmazlıkların çözümünde Türk Hukuku uygulanacak ve İstanbul Merkez Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından size herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın güncellenebileceğinden Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası’nı Sürdürülebilirlik Akademisi Web Uygulamaları’nı her kullandığınızda gözden geçirmeniz önerilir.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK AKADEMİSİ DANIŞMANLIK VE EĞİTİM LİMİTED ŞİRKETİ

Adres: Maslak Mahallesi Sanatkarlar Sokak Maslak Eclipse E Blok Kat 5 Sarıyer/İstanbul

E-posta: iletisim [at] surdurulebilirlik.com.tr


Icon