Su Yönetimi Bilgilendirme ve Hesaplama Eğitimi
17 Kasım 2021 14:00

Su Yönetimi Bilgilendirme ve Hesaplama Eğitimi


Etkinliğe Kayıt Icon

Eğitim Hakkında

Dünyadaki su devamlı bir döngü halindedir. Yeryüzündeki su miktarı hiç değişmezken suyun bulunduğu hal ve ortam, iklim şartlarına, dünya nüfusuna ve kişi başına düşen su tüketiminin artmasına bağlı olarak devamlı değişmektedir. Sanayileşmenin ve nüfusun artması ile birlikte su kaynaklarının sürdürülebilir bir şekilde kullanılması önemli bir çevresel konu haline gelmiştir. 


Su Yönetimini başarılı bir şekilde yapan kuruluşlar, su kullanımına ilişkin stratejik risk yönetimi oluşturulmasını ve su yönetiminin optimizasyonu ve su verimliliğinin arttırılmasını sağlayacaktır.
Su Yönetimi Eğitimi, katılımcıların su yönetimi ile ilgili kavramlar, su kullanımının etkileri ve nasıl yönetilmesi gerektiği hakkında bilgi sahibi olmasını hedeflemektedir.

Eğitimde temel kavramlar, su yönetiminin faydaları, su tüketiminin etkileri ve boyutları, Dünya’daki ve Türkiye’deki iyi uygulamalar hakkında bilgiler aktarılmaktadır. Eğitim, interaktif olarak gerçekleştirilmekte ve anlayışın pekiştirilmesi için genel örnekler verilmektedir.
 

Eğitim İçeriği

  • Suyun Yolculuğu
  • Su Yönetimi ile İlgili Kavramlar
  • Suyumu Neden Yönetmem Gerekiyor?
  • Suyun Çevresel ve Ekonomik Perspektiften Değerlendirilmesi
  • Dünya’da ve Türkiye’de Uygulanan Su Yönetim Programları
  • Su Ayak İzi Envanterinin Oluşturulması
  • Su Ayak İzi Hayat Boyu Etki Değerlendirmesi

Kimler Katılmalı?

Su Yönetim sisteminin oluşturulması, geliştirilmesi ve uygulanması ile ilgili çalışmalara katılacak tüm çalışanlar ve konu hakkında bilgi sahibi olması gerekli görülen çalışanlar ile yöneticiler bu eğitime katılabilirler. Konunun hassasiyetine önem veren ve kurumunda farklılık yaratmak isteyen tüm çalışanlar için uygun bir eğitimdir.

Lokasyon

Eğitim sanal sınıf ortamında canlı olarak gerçekleştirilecektir.

Eğitim Süresi

4 saat

* En az 10, en fazla 15 kişi ile gerçekleşmektedir

Tüm Eğitimler için Tıklayın!

Etkinliği Paylaşın:
TwitterFacebookLinked In

Kayıt

Eğitim Katılım

1298 TL
Kayıt Ol
Icon