Pandemi Gölgesinde Kadın İş Gücü ve Toplumsal Cinsiyet
10 Mart 2021 14:00

Pandemi Gölgesinde Kadın İş Gücü ve Toplumsal Cinsiyet


Etkinlik 10 Mart 2021 tarihinde gerçekleşti

 

 

Sürdürülebilirlik Akademisi, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM), UN SDSN Türkiye işbirliği ve Awen for Us ve İş’te Eşit Kadın desteğiyle 10 Mart 2021’de toplumsal cinsiyet eşitliği için biraraya geldik.

Pandemi Gölgesinde Kadın İş Gücü ve Toplumsal Cinsiyet temasıyla düzenleyeceğimiz webinarda, iki ayrı oturumda toplumsal cinsiyet eşitliğini ve iş dünyasındaki yansımasını masaya yatırıldı.

BÜYEM ve UN SDSN’in Türkiye Direktörü Dr. Tamer Atabarut ve Marmara Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ESKAR) Müdürü Prof. Dr. Fatma Ayanoğlu’nun konuşmacı olduğu panelin moderatörlüğünü Awen for Us’ın Kurucusu Dr. Aylin Löle üstlenecek.

İş dünyasında toplumsal cinsiyet eşitliği odaklı uygulamalar perspektifinin tartışılacağı, Egon Zehnder Yönetici Ortağı Murat Yeşildere ve PepsiCo Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Türkiye Genel Müdürü Ece Aksel’in konuşmacı olacağı ikinci panelin moderatörlüğünü ise Sürdürülebilirlik Akademisi Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Arzu Deniz Aksoy yapacak.

Pandemiyle birlikte toplumsal cinsiyet eşitliği kazanımlarının neredeyse 30 yıl geriye gittiği tartışmalarının ekseninde, alınması gereken aksiyon planlarının da konuşuldu. 

Etkinliği Paylaşın:
TwitterFacebookLinked In

Kayıt

Etkinlik kayıtları kapanmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz

Icon